У Києві біля парку активізували скандальне будівництво

У Києві поблизу Солом’янського ландшафтного парку активізували будівництво апарт-комплексу CitiZen. Фактично це ЖК, у якому продають квартири. Однак, щоб не порушувати містобудівні умови, забудовник назвав житловий комплекс “апарт-комплексом”, а квартири продають як “апартаменти”.

7419_1473592928_1112.jpg (39.31 Kb)

Як пише “Хмарочос”, з початку повномасштабної війни будівництво було припинено, але вже до серпня 2023 року місцеві жителі фіксують активні підготовчі роботи, зокрема на ділянці демонтують старі споруди. Проти будівництва виступають місцеві мешканці навколишніх будинків. Вони створили громадську організацію “Збережемо Солом’янський парк”.

Вони подали три позови про визнання протиправними та скасування містобудівних умов (МУО) та обмежень, дозволи на будівництво, детального плану території (ДПТ). Про скасування МУО адміністративним судом відкрито судове провадження.

Юрист організації Олександр Федорків розповів “Хмарачосу”, що команда позивається до Державної інспекції архітектури та містобудування (ДІАГ). Вони просять визнати протиправним та скасувати дозвіл на виконання будівельних робіт, виданий у вересні 2021 року. Київський окружний адміністративний суд 29 березня 2023 року повернув позовну заяву без розгляду. У відповідь ГО подала апеляційну скаргу, яку апеляційний суд задовольнив та надіслав на продовження розгляду.

Колишня ГАСІ (зараз ДІАМ) перед ліквідацією видала дозвіл на виконання будівельних робіт на будівництво об’єкту “Будівництво будинків готельного, офісного та багатофункціонального призначення на вулиці Генерала Шаповала, 1-3 у Солом’янському районі”, виданого ТОВ “Міськбудальянс” та “Смарт-девелоп”.

Видання “Наші гроші” у 2019 році писало, що МУО видано відповідно до детального плану території в межах Повітрофлотського проспекту, вулиць Солом’янська, Механізаторів, Кудряшова та залізничних колій, затвердженого рішенням Київради 2015 року. Проте це ДПТ у липні 2019 року було скасовано судом. Тоді Київрада подала апеляційну скаргу. Проте, за словами юриста, справу було закрито: позивач відмовився від позовних вимог. На сьогоднішній день ДПТ діє (його саме заперечує громадська організація).

У ДПТ було незаконно змінено функціональне призначення ділянки. Так, згідно з Генпланом Києва – це комунально-складські території, а у ДПТ вони стали зоною “громадської забудови”. Таким чином, ДПТ у цій частині суперечить Генплану. Тим часом видані МУО не повністю відповідають зазначеному плану території, згідно з яким вони видані, та дозволяють замовнику будівництва проектувати та будувати житлові приміщення.

Крім того, цільове призначення ділянки не відповідає планам забудовника. Юрист стверджує, що згідно з проектною документацією будівництва більшість приміщень комплексу – житлові приміщення. Територія забудови складається з трьох окремих ділянок з різним цільовим призначенням: для експлуатації та обслуговування будівель та споруд автотранспортного підприємства; підсобних та допоміжних будівель та споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості; будівель ринкової інфраструктури (дві ділянки).

“Генплан передбачає, що там мають бути комунально-складські приміщення, ДПТ – громадська забудова. У МУО (видає КМДА) крім громадської забудови передбачено можливість проектувати та будувати житлові приміщення, що суперечить як ДПТ, так і Генплану. Отримавши саме такі умови, забудовник , попри містобудівну документацію, вирішив розробити проект, який передбачає житлову забудову”, – пояснює юрист.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *