Експерти розповіли, що краще – продавати чи купувати євро та долар

Думки експертів щодо купівлі євро та долару різні. Однак вони не рекомендують без крайньої потреби продавати валюту. Також варто звернути увагу на короткотермінові гривневі депозити. 

Експерт “Економічного дискусійного клубу” Олег Пендзин зміцнив свій прогноз щодо вигоди короткотермінових, на 1-3 місяці, гривневих депозитів. У коментарі ТСН.ua він розповів, що на них можна гарантовано заробляти до кінця нинішнього року і навіть на пару тижнів довше. Адже у цей час не варто очікувати девальвації гривні вище 39 гривні за долар у покупці, що робить такі депозити вигіднішими ніж купівля готівкового долара. 

Фінансовий аналітик Андрій Шевчишин та президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко пропонують інший спосіб збереження заощаджень: вкладати вільні кошти у валюту. Вони вважають, що для тих, хто “грає вдовгу”, тобто планує витрачати заощадження не раніше ніж через рік, купівля валюти є доцільною, як і раніше.

Охріменко зауважив, що зараз однаково вигідно купувати долар як по безготівковому рахунку, так і відразу готівкою, бо, урахуванням комісійного збору за конвертацію у “кеш”, курс майже однаковий. Також він радить придбати не лише долари, а і євро у співвідношенні 50 на 50, аби диверсифікувати ризики. Для тих, хто не хоче тримати готівку “під матрацом” або на валютному депозиті, Шевчишин також пропонує інвестувати у валютні військові облігації внутрішньої державної позики (ОВДП) Мінфіну.

“Перш за все ви допоможете Україні у війні з агресором. До того ж прибутковість у них вища, ніж по валютних депозитах, дохід не оподатковується, а податки – це мінус 18% доходу, ці ОВДП можна продати достроково зі збереженням відсотків, на відміну від дострокового закриття рахунку. Ризик мінімальний, оскільки вони переважно знаходяться в портфелях НБУ та держбанків. Придбати можна від однієї штуки. Найголовніший мінус – ціна, одна ОВДП коштує недешево – 1000 доларів або євро”, – аналізує Шевчишин. 

Курс валют станом на 12 жовтня в Україні 

Національний банк України встановив офіційний курс валют на четвер, 12 жовтня. Вартість долара – 36,43 гривні. Водночас євро, згідно з офіційним курсом, становить 38,63 гривні. Він виріс у ціні на 3 копійки.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *