Гетманцев назвав божевільним експерта, який заявив про “новий податок”: депутата звинуватили в платному розгоні посту

Голова фінансового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев рішуче спростував плани уряду ввести новий податок для українців – 18% на кожне переведення між банківськими картками. Він вважає ці новини “проросійським ІПСО”. А експерта Анатолія Амеліна, який став першоджерелом цієї новини, очільник профільного комітету назвав “самопроголошеним” та “божевільним”. Останній вже встиг відповісти на такі заяви Гетманцева, і звинуватив його в платному просуванні свого посту проти Амеліна. 

Амелін заявив, що свій пост Гетманцев, по-перше, багато разів відредагував, а по-друге – почав платно розганяти соцмережами. Спостереженнями експерт поділився у своєму Telegram-каналі. 

Так, Гетманцев вважає, що економіст Анатолій Амелін є “божевільним самопроголошеним експертом”. Його заяви про введення нового податку – ніщо інше, як “пошук дешевого хайпу”. 

Насправді ж жодних подібних податків нібито не планується. А українці чомусь повірили “проросійському ІПСО”, бідкається Гетманцев.

“Черговий самопроголошений божевільний експерт у звичній спробі пошуку дешевого хайпу написав… що кожне перерахахування на рахунок кожної особи відповідно до затвердженої урядом Нацстратегіі доходів буде обкладатися податком 18%. В передноворічному вакуумі економічної інформації (ЗМІ – ред.) “новину” понесли”, – обурюється голова фінкомітету.

Він зазначив, що прекрасно знає, що це неправда. Втім, нардеп не полінився ще раз перечитати стратегію. Подібного пункту там він “передбачувано” не знайшов. Втім, голова податкового комітету все одно залишився невдоволеним.

“Але осад залишився. Ну невже ми настільки інфантильні, що маємо на другому році війни вестися на абсолютних неадекватів та їх свідоме або несвідоме (за її відсутності) проросійське ІПСО?” – риторично питається Гетманцев.

Під кінець своїх роздумів депутат вирішив дати українцям напуття. Він побажав громадянам “переходити з року кролика в рік дракона”. 

Відповідь Амеліна

Однак ситуація на чому не вичерпалася – скоріше навпаки. Пізніше Анатолій Амелін зробив пост, у якому звинуватив Гетманцева у тому, що той почав платний розгін свого допису по Telegram. Щобільше, голова фінкомітету неодноразово відредагував остаточний текст. 

“Я уточнив: прайс за одну публікацію був від 200 до 700 доларів. Це комплексне замовлення.. Витрачений бюджет на розгін “спростування” вже 10 тисяч доларів… Якщо ти правий, навіщо платити за розгін своєї думки? Якщо насправді постанова не передбачає оподаткування доходів… то чому нема позиції органа, що її ухвалив?” – задається питаннями Амелін.  

Гетманцев на все це поки що не відповів. Іншого підтвердження подібних витрат на розгони теж немає, але Гетманцев уже неодноразово потрапляв у поле зору журналістів через скандальні теми. 

Податок 18% на перекази на картку – про що мова?

Нагадаємо, нещодавно експерт “Українського Інституту Майбутнього” Анатолій Амелін написав пост, в якому приніс українцям невеселу звістку. Він сильно розкритикував нову економічну стратегію уряду, назвавши її “убивцею економіки”. Серед іншого, там було положення щодо того, що будь-які надходження на картку фізичних осіб будуть незабаром обкладатися податком у 18%. 

“Ну що, поки ви спали, Мінфін убив майбутнє економіки України… Учора Кабмін затвердив “національну стратегію доходів”, але це не про ваші доходи, а про наповнення бюджету… Будь-які надходження на картку фізособи оподатковуються 18% (привіт кешева економіка)”, – написав Амелін у Facebook. 

Говорячи простою мовою, це означало б, що якщо вам на будь-яку банківську картку надіслали б 100 гривень – 18 гривень з них пішло б у державний бюджет. Тобто від сотні, яку вам перекинули, залишилося б тільки 88 гривень.    Звичайно, що така “гарна” новина викликала обурення простих українців та нищівну критику експертного середовища. Пересічні громадяни злякалися, що стануть ще біднішими, а економісти почали розповідати про те, що зробити подібне майже неможливо.   По-перше, вже зараз існує податок на доходи фізичних осіб. Ввести один і той же податок вдруге не вийде навіть у Гетманцева. По-друге, немає механізмів контролю за сплатою цього податку. Більше того: по закінченню кожного року кожен громадянин і так має задекларувати свої доходи та сплатити податки – зокрема, ті ж самі 18% + 1,5% військового збору. 

“Якщо ви цього не зробите (а ви цього ніколи не робите), то податкова майже ніяк не дізнається шо вам хтось надіслав якісь гроші на картку. “Майже ніяк” тому, що один спосіб все ж таки є. Він називається “фінансовий контроль”, – коментує ситуацію експерт Станіслав Ліфлянчик. 

За його словами, якщо банк побачить дивну грошову операцію чи досить велике надходження коштів, він запитає в клієнта – тобто у вас – про підстави та походження грошей. Якщо пояснити цього ви не зможете, ваш рахунок може бути заблокований, а розбиратися доведеться з податковою та Міністерством юстиції. Однак на практиці подібні речі поки що трапляються відносно нечасто.    Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *