BankID служить надійним методом онлайн-підтвердження, який дає вам змогу швидко та безпечно підтвердити свою особу для доступу до державних, фінансових та різноманітних інших послуг.
BankID через Ощадбанк
У додатку «Мобільний Ощад» з’явилася нова функція – підтвердження автентифікації через систему BankID НБУ. Про це 19 березня повідомив голова правління Ощадбанку Сергій Наумов.
«Хочу нагадати, що BankID — це надійний метод онлайн-автентифікації, який дозволяє швидко та безпечно підтвердити вашу особу для доступу до державних, фінансових та інших сервісів», — зазначив Сергій Наумов.
Як це працює:
- Після вибору Ощадбанку на порталі Дія чи будь-якій іншій платформі, яка запитує автентифікацію BankID, ви потрапите на сторінку з QR-кодом (як показано на зображенні вище).
- Якщо ви виконуєте перевірку на настільному комп’ютері, відскануйте QR-код за допомогою камери смартфона, на якому встановлено додаток Mobile Savings, і підтвердьте передачу необхідної інформації.
- Якщо ви використовуєте мобільний пристрій, просто торкніться QR-коду, і система автоматично запустить додаток для підтвердження.
Якщо Mobile Saver ще не встановлено на вашому пристрої, ви будете перенаправлені в Google Play або App Store, щоб завантажити програму.
Авторизація в Reserve+ через BankID: експерт уточнив, чи отримуватиме ЦКК інформацію про рахунки та чи може накладати штрафи
Експерт з кібербезпеки Костянтин Корсун уточнив, чи матиме ЦКК доступ до інформації про банківські рахунки та можливість накладати штрафи при авторизації «Резерв+» через BankID. Він зазначив, що це зовсім не так. Система BankID перевіряє виключно особу користувача.
Він зазначив, що авторизація для «Резерву+» через «Дію» відбувається за допомогою BankID. Однак це не надає CCC доступ до банківських рахунків; він лише підтверджує особистість клієнтів, забезпечуючи безпеку даних.
«Дія» авторизується через BankID. Є багато українських банків, де можна відкрити певний рахунок, отримати картку та сфотографуватися з нею разом із паспортом. До цих банківських рахунків прив’язана система BankID, вважаючи, що банки ретельно перевірили своїх клієнтів, 100% підтвердили їхню особу та особисто з ними спілкувалися», – уточнив Корсун.
Надійність ідентифікації забезпечує підконтрольна Національному банку система BankID. Корсун додав, що теоретично можуть бути випадки відкриття рахунків на підставних осіб, але офіційно такі випадки не задокументовані.
Він підкреслив, що суспільство вже давно критикує цю систему, оскільки «Дія» є державною ініціативою з ідентифікації громадян та видачі електронних документів. Тим не менш, він може похвалитися найвищим рівнем довіри. Навпаки, банки та комерційні організації віддають перевагу прибутку та ризику, що знижує їхню надійність. Оскільки у «Дії» немає власної інфраструктури, вона покладається на BankID. Проте Корсун вважає, що держава має розробити власну систему ідентифікації, яка працюватиме незалежно від комерційних структур.