Українські споживачі електроенергії заборгували Укренерго мільярди: як вдається підтримувати роботу електростанцій

Учасники ринку заборгували «Укренерго» 60 млрд грн, компанія винна постачальникам електроенергії меншу суму – 50 млрд грн. Про це розповів голова правління «Укренерго» Володимир Кудрицький в ефірі Business Breakfast від Forbes.

 

«Споживачі, які не заплатили за електроенергію, заборгували перед нами ті кошти, які ми маємо платити електростанціям за її вироблення. За рахунок залучення грантової фінансової підтримки міжнародних донорів ми змогли рефінансувати певні борги, аби розрахуватися по них», — сказав Володимир Кудрицький.

Нагадаємо, що воєнний стан в Україні не звільняє громадян від сплати житлово-комунальних послуг. Це не стосується переселенців, які не проживають у квартирі чи будинку. Водночас нараховувати пеню та стягувати заборгованість заборонено. 

Як зазначили в офісі Уповноваженого Верховної ради з прав людини, на сьогодні питання надання та споживання житлово-комунальних послуг регулюється Законом України “Про житлово-комунальні послуги”, відповідно до якого надання ЖКП здійснюється виключно на договірних відносинах. Тобто нарахування оплати здійснюється виходячи з умов договору, а запровадження воєнного стану не звільняє громадян від сплати ЖКП. Водночас постановою Кабінету міністрів від 5 березня 2023 року № 206 “Деякі питання оплати житлово-комунальних послуг в період воєнного стану” заборонено:

  • нараховувати та стягувати штрафи, пеню та інші штрафні санкції, за несвоєчасне чи неповне внесення плати за житлово-комунальні послуги,
  • зупиняти надання житлово-комунальних послуг у разі їх несплати або оплати не в повному обсязі,
  • стягувати заборгованість за житлово-комунальні послуги, яка утворилась після 24 лютого 2022 року з дати початку по дату завершення бойових дій або тимчасової окупації територій, які включені до переліку територій, на яких ведуться/велися бойові дії або тимчасово окупованих рф.

Щодо заборгованостей, які виникли до 24 лютого 2022 року, на таких територіях, виконавець зупиняє виконавче провадження і не проводить стягнення. У випадках, стягнення заборгованості коштом майна, яке було знищене або пошкоджене внаслідок бойових дій, виконавець також зупиняє виконавче провадження і таке майно стягненню не підлягає.

Окрім цього, відповідно до статті 7 Закону України “Про житлово-комунальні послуги” громадяни, які понад 30 днів не проживають у своїй квартирі чи будинку можуть не сплачувати житлово-комунальні послуги. Зазначена норма діє за умови, що споживачі, які покинули своє місце проживання, надали виконавцю комунальних послуг або іншій уповноваженій особі у паперовій або електронній формі довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи або інші документи, що підтверджують їх відсутність у будинку, в якому вони є споживачами. Зокрема, це можуть бути довідки з місця тимчасового проживання в іноземній державі, роботи, лікування, навчання, проходження військової служби.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

  • Україна першою в світі застосує певні види захисту енергетики: "Укренерго" розповіло про підготовку до обстрілів рф
  • Борги Енергоатому спровокують банкрутство інших енергопідприємств – експерт
  • Які наслідки можуть мати борги за сплату послуг ЖКГ для українців під час війни: пояснення Уповноваженого Верховної ради з прав людини
  • Повернення до блекаутів? Як українцям підготуватися до відключень світла

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *