Купівля-продаж нерухомості: що варто знати

Участь у купівлі чи продажу нерухомості пов’язана з невід’ємними ризиками. Хоча нотаріус несе відповідальність за перевірку документів на майно та повноважень власника на продаж, невизначеність все ще залишається.

4582_97405a8a9f65f0fc972d9b9e09be15da_orig.jpg (41,69 Кб)

Перш за все, будьте обережні з потенційними шахрайствами з депозитами. Крім того, уникайте спроб скоротити витрати на податки та збори шляхом укладення альтернативної угоди купівлі-продажу.

Крім того, може виникнути спокуса занизити вартість майна в договорі (оцінювач може надати бажану суму на свій розсуд, як це дозволяє його програма) і таким чином зменшити витрати, пов’язані з оформленням договору. Така практика є нерозсудливою: завтра продавець може розірвати угоду, відшкодувавши покупцеві точну суму, зазначену в контракті, таким чином повернувши своє майно. Довести що-небудь у суді в цьому випадку буде майже неможливо, оскільки обидві сторони мають ідентичні нотаріально завірені договори із зазначенням ціни продажу майна.

Переконайтеся, що нотаріус підтвердив право власника на передачу квартири: він має бути дієздатним, майно не повинно бути арештовано тощо.

Незалежно від того, що можуть стверджувати юристи в соціальних мережах, утримайтеся від купівлі нерухомості, що належить неповнолітнім, особам з обмеженими можливостями чи особам, визнаним недієздатними — майже неможливо скасувати їхнє право на проживання (виселення) у такій власності. Крім того, ви повинні повністю усвідомлювати свої дії та мати власні стратегії поводження з такою нерухомістю.

Довідка про відсутність заборгованості за комунальні послуги не завжди є вимогою нотаріуса і, по суті, не є обов’язковою — заборгованість має сплачувати споживач, тобто особа, яка користувалася послугами, і ця заборгованість не є частиною майна, яке ви набуваєте. Однак часто комунальники дотримуються протилежної думки, і оскаржувати це може бути досить неприємним процесом.

Ще одна важлива деталь – оплата повинна здійснюватися через банк і в національній валюті. Проте в більшості операцій з нерухомістю «національна валюта» зазвичай відноситься до готівкових доларів. Більшість нотаріусів і агентств нерухомості допоможуть вам отримати необхідні довідки від представника банку за символічну додаткову плату. Це добре відомо і зазвичай не тягне за собою жодних ризиків. Тим не менш, ми надаємо цю інформацію виключно для ознайомлення, не схвалюючи жодних конкретних дій.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *