Українці мають можливість отримати гранти на реалізацію проєктів, які можуть покращити життя в громадах. Саме гранти – одне з найчастіших джерел для фінансування таких ініціатив. Стало відомо, де шукати конкурси для отримання грошової допомоги.
Експерти платформи “FUNdraiser” пояснили, як українцям отримати грант своєї мрії. Зазначається, що грант – це фінансова підтримка, яку надають організатори-донори громадським організаціям та ініціативам для реалізації конкретних проєктів. Така грошова допомога може покривати різні сфери діяльності. Зокрема, йдеться про освітні заходи, соціальні або культурні проєкти тощо.
Існує чимало донорських організацій та компаній, які надають гранти. Для того, щоб успішно залучити грошову допомогу, громадським організаціям потрібно уважно обрати джерела фінансування, які найбільше відповідають цілям організації.
Де шукати можливості для отримання гранту:
- Гурт;
- Громадський простір;
- Велика Ідея;
- Європейський простір;
- KickYouTech.
Зокрема інформацію про гранти можна отримувати у фондів або організацій, які безпосередньо надають таку грошову допомогу:
- Міжнародний фонд “Відродження”;
- Агентство США з міжнародного розвитку;
- Організація Erasmus for Young Entrepreneurs;
- Програма розвитку ООН в Україні.
При цьому варто враховувати, що кожен грант унікальний, а значить – має свої умови. Перед тим як готувати заявку – варто уважно ознайомитися з правилами. Те саме стосується умов фінансування: деякі гранти покривають лише частину вартості проєкту, а це важливо знати перед плануванням бюджету.
Як розробляти проєкт під грант? Експерти радять чітко сформулювати мету та завдання проєкту. Тобто, зрозуміло пояснити, яку саме проблему вирішує проєкт, та які результати очікують його автори. Другий крок – це логічний план проєкту. Тут потрібно врахувати послідовність дій: експерти радять розбити проєкт на етапи, запланувати ресурси (які потрібні для реалізації).
Як підготувати грантову заявку? Заявки різних донорів можуть відрізнятися між собою. Саме тому важливо спочатку ознайомитися з правилами заявок гранту, який ви обрали. Що потрібно бути в заявці:
- Детально описана проблема, яку вирішує проєкт;
- Оцінки ризиків;
- Критерії успішності проєкту.
Експерти також радять не боятися відмови. Адже навіть якщо ваш проєкт не оберуть для гранту – ви отримаєте відгук, який допоможе в майбутньому покращити заявку або ініціативу.
Гранти для українців
Також українці можуть подавати заявки на гранти через платформу “Дія”. Сума грошової допомоги залежить від обраної програми. За видами грошова допомога буває і загальна, і спрямована на конкретну галузь. Найбільшою наразі за сумою виплати є програма для створення переробного підприємства від Міністерства економіки України. Тут можна отримати до 8 мільйонів гривень. Як подати заявку на грант через “Дія”:
- Зареєструватися або авторизуватися на порталі Дія;
- Обрати той грант, який вас цікавий;
- Заповнити заяву;
- Прикріпити бізнес-план;
- Поставити електронний підпис;
- Відправити заявку.
Крім того, повідомлялося про грошову допомогу українським підприємцям. Міжнародна гуманітарна організація Help – Hilfe zur Selbsthilfe надає грантову допомогу підприємцям з-поміж ВПО, а також мікробізнесу, який постраждав від військової агресії. Подати заявку можуть підприємці та підприємиці з Києва та Київської, Житомирської, Чернігівської областей. А також – підприємці та підприємиці з-поміж ВПО (за наявності довідки), які переїхали до Києва та Київської області. У межах проєкту виділяють 325 грантів до 2 700 євро (видаватися допомога буде в гривнях). Кошти, які надаються з гранту, призначені лише на закупівлю обладнання та матеріалів, пов’язаних з бізнес-діяльністю.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- Зима близько: норвежці передали Україні гуманітарний пакет допомоги на мільярд крон
- Українцям пропонують грант для створення козиної ферми: як отримати
- Як ВПО безкоштовно отримати юридичну допомогу: інструкція
- Секрети написання успішних грантових заявок від представниці фонду, яка їх затверджує